in DIY, Do druku

JAK W 3 MINUTY ZROBIĆ ŚWIECZNIK?

at
jak-w-3-minuty-zrobic-swiecznik

Słoiki, nie wiem jak u Was ale u mnie się zawsze gdzieś krzątają. Stwierdziłam, że muszę coś z nimi zrobić! I tak o to mam dzisiaj Wam do pokazania DIY. Pokaże jak szybko i tanio przyozdobić słoiki i nadać wnętrzu charakteru. Przecież nie każdy ma ochotę wydawać te kilkanaście złotych na świecznik ze sklepu. Słoiki mogą mieć różne zastosowanie i w różny sposób można je wykorzystać. Ja Wam pokaże jeden z nich!

Jako, że mamy jesień, pomyślałam, że musi to być coś na ten czas. Dlatego wybrałam 3 motywy związane z jesienią. Jedak pamiętajcie! Taki motyw może być różny. Cokolwiek zechcesz. W sieci jest wiele inspiracji i pomysłów – wystarczy poszukać!

Materiały, jakie potrzebujemy do wykonania świeczników:

  • słoik, słoiczki, butelki – coś co masz pod ręką i da się tam wsadzić świeczkę,
  • farbę do pomalowania ( ja wybrałam akrylową – czerwoną i pomarańczową) i pędzelek,
  • motyw do przyklejenia (możesz również sam narysować lub po prostu odrysować kształt i małym pędzelkiem zacząć),
  • taśmę.

Trzy wzory (DYNIA, GRZYBY, LIŚĆ), które przygotowałam:

pobieram jesienne wzory na świecznik

Wykonanie:

Dokładnie umyć słoik, jeśli jest niedomyty. Potem przykleić motyw na szkło. Najlepiej będzie jeśli odrysujesz kontur na taśmie a później nakleisz (ja z lenistwa przykleiłam tylko w jednym miejscu wycięty papier, co się nie sprawdziło!) Następnie pomalować cały słoik wybranym kolorem – przynajmniej 2 razy. Jak już pomalujesz, odłożyć do wyschnięcia. Na samym końcu ściągnąć taśmę!


EFEKT KOŃCOWY

Tadam! Skończone! Tak prezentuje się efekt końcowy. Co myślicie?

Ja myślę, że to bardzo fajny i tani sposób aby jakoś urządzić pokój w tą dzisiejszą zimną jesień. Jak widzę płomień świeczki od razu robi się tak jakoś lepiej na serduchu i cieplej 😉 Oczywiście tak wykonane słoiki można wykorzystać również inaczej. Może posłużyć jako pojemnik na długopisy na biurku czy ogólnie jako ozdoba.

Możliwości jest sporo! Hamuje nas tylko nasza wyobraźnia!

Zatem łap za pędzel i działaj! Powodzenia! 🙂

Chętni do zrobienia czegoś podobnego? A może macie inne pomysły? Dawajcie koniecznie znać!

Z gorącą herbatką w ręku – pozdrawiam! 🙂

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami zapraszam na FACEBOOK i INSTAGRAM. 🙂

Pszelka

Jestem 23-letnią, szczęśliwie zakochaną mężatką, studentką grafiki. A ten blog jest o tym jak być szczęśliwym! Chciałabym aby każdy człowiek na Ziemi był szczęśliwy i chcę tym szczęściem zarażać. Tym co robię, tworzę czy piszę. Całą sobą!

  • Jestem u Ciebie po raz pierwszy, ale muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej kreatywności. Piękne te słoiki! <3. Ja to tylko sobie od czasu do czasu pomarudzę ;). Zaraz zabieram się za dalsze szperanie na Twoim blogu ;). Buźka!

Close