in Lifestyle

CZY ODMIENNOŚĆ JEST ZŁA? I PODEJMUJ DECYZJĘ SAM!

at
czy-odmiennosc-jest-zla-i-podejmuj-decyzje-sam

W ten dzisiejszy czwartek, który nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest bardziej poniedziałkiem, przychodzę z nowym wpisem. Miał się ukazać jeszcze przed długim weekendem, ale niestety się nie udało. Temat troszkę inny niż zawsze, ale uważam, że ważny.  Zatem nie przedłużam, do dzieła!

>>>

Czy nie zdarza Ci się myśleć, że jesteś inny? Działasz nieszablonowo, a ktoś widząc to wytyka Cię palcami i podśmiechuję się pod nosem? Widzisz,

„ludzi drażni odmienność, bo mają świadomość swojej przeciętności”.

Jak tylko zobaczą na ulicy osobę np. wytatuowaną, zakolczykowaną i z kolorowymi włosami – śmieją się z niej. Jeżeli kiedyś tak zrobiłeś – wstydź się! Każdy człowiek na tej planecie jest wyjątkowy. Niestety niektórzy nie dają sobie z tego sprawy. Bądź sobą a innym nie przeszkadzaj w byciu sobą! Ludzie są inni, ale to nie znaczy, że osoba wyróżniająca się z tłumu jest gorsza! Czemu tak się dzieje? Bo społeczeństwo boi się tego co nowe i odmienne. Zawsze tak było i będzie. Jednak starajmy się nie zabijać w ludzi kreatywności i pomysłu na siebie. Przecież to dobrze, że taki tam – nazwijmy go – Antek jest inny. Bez niego nasz świat nie byłby tak kolorowy i ciekawy. Takich Antków jest dużo, bardzo dużo. W Tobie też może on siedzi. Tylko doceń swoją wyjątkowość. Nie! Nie jesteś brzydki, gruby i przeciętny. Liczy się to co masz w środku, a wygląd można zmienić bardzo szybko, tylko musisz tego bardzo mocno chcieć!

IMG_9322

Wiesz, że nie masz obowiązku myśleć i działać dokładnie tak jak Twoje otoczenie chce? Jak Twoi rodzice, przyjaciele, jak inni by chcieli żebyś myślał i działał. Nie mówię od razu żebyś buntował się jak nastolatek i uciekał z domu. Ale pomyśl i podejmuj decyzje. Sam! A jeżeli popełnisz błąd przyznaj się do niego, przyznaj się przed samym sobą i napraw to. Będziesz bardziej dumny z tego, że taką decyzję podjąłeś sam niż zły na to, że Ci się nie udało, a jeszcze gorzej jak ktoś podejmie ją za Ciebie. Im dalej w las tym więcej drzew, ale nie poddawaj się a zobaczysz rezultaty. Wierze w to! Ja sama podjęłam w życiu kilka poważniejszych decyzji. I nie żałuje! Było kilka również których sama nie podjęłam i teraz myślę, że nie obwiniam siebie. A powinnam, bo nie podjęłam ich wtedy sama! Może te sytuacje i czas inaczej by się potoczyły. Jednak to jest teraz nieważne! Nie zajmuje Was przeszłością w tym wpisie. Tylko przyszłością, bo tu liczy się to co będzie i co możemy jeszcze zrobić, czy się zmienić.

Podejmowanie decyzji, które nie są standardowe a po prostu są odmienne niż większości, nie jest łatwe. Jednak to nie oznacza, że złe bo inne. Dobra decyzja to nie ta, którą podjęła by babcia, dziadek, mama czy przyjaciel. Niech będzie ona Twoja. Czy będzie ona odmienna, inna – ważne żeby była Twoja! Niech nie będzie czyjaś a będzie już w jakimś stopniu dobra. Trzymam kciuki!

two

 

IMG_9320

 

3

Ale wiesz co?

„Bycie dziwnym też jest dobre, zawsze najdzie się ktoś kto pokocha tą twoją odmienność i ją zaakceptuje.”

Tylko daj się kochać!! :*

Pszelka

Jestem 23-letnią, szczęśliwie zakochaną mężatką, studentką grafiki. A ten blog jest o tym jak być szczęśliwym! Chciałabym aby każdy człowiek na Ziemi był szczęśliwy i chcę tym szczęściem zarażać. Tym co robię, tworzę czy piszę. Całą sobą!

 • Maciej Marut

  Paula, bycie odmiennym jest spoko, ale klejenie twarzy taśmą już do tych normalnych czynności nie należy 😀

  • Maćku, a czy ja kiedyś twierdzilam, że jestem normalna?^^ Że to tak ujmę – poświęcenie dla sztuki 😉

   • Maciej Marut

    Tak coś czułem, że to o to chodzi 😀 Jestem ciekaw w jaki sposób będziesz się poświęcać dla sztuki następnym razem ^_^

    • Zaglądaj a zobaczysz xD 😁

Close