in Lifestyle

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

at
postanowienia-noworoczne

W końcu mamy nowy rok (i przy okazji porządną zimę)! Pewnie już każdy z nas sobie zaplanował nowe cele i zadania. Myślimy sobie, muszę zrobić to i to, chcę schudnąć itd., ale gdy musimy wcielić to nagle w życie – bańka pęka. Poddajemy się, nasz zapał opada i z noworocznych postanowień wychodzi klapa. Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje?
Czy cele z wcześniejszego roku wykonałeś? Jeżeli tak, to ten post nie jest dla Ciebie, możesz sobie odpuścić. Pozwalam 🙂 Ale jeżeli nie, zastanawiałeś się czemu? Dlaczego tracimy motywacje i chęć aby wykonać te zadania?

Po pierwsze, może tych zadań jest za wiele? Lepiej czasami sobie zaplanować parę, ale najważniejszych! Może czasami zbyt dużo od siebie wymagasz na raz. Lepiej zrobić jedną rzecz a dobrze. Po drugie, niech będą to cele dokładne a nie ogólnikowe. Wtedy będzie Ci łatwiej je spełnić, więc dobrze je rozpisz, abyś wiedział co i kiedy masz zrobić i w jakim czasie. Dzisiaj mamy 5 stycznia. Jak tam z Twoimi postanowieniami? Trzymasz się jeszcze czy poległeś? Jeżeli to pierwsze – oby tak dalej! A może jeszcze ich nie zrobiłeś? Trzymam kciuki! A jeśli poległeś, zastanów się. Może chciałeś za dużo i za szybko. Nie zniechęcaj się. Motywacja to podstawa. Minęło dopiero 5 dni nowego roku, przed Tobą jeszcze calutkie 360 dni. Działaj!
2

MOJE POSTANOWIENIA?

Co do moich postanowień noworocznych, nic w sumie dokładnie nie zaplanowałam. Jednak wiem co powinnam zmienić, poprawić a do czego dążyć. Będę się starać, aby być jeszcze bardziej zadowolona ze swojego życiu w tym 2017 roku. Jak każdy nie chcę stać w miejscu, a właśnie chcę jak najbardziej dążyć do przodu. Czasami za dużo od siebie wymagam i tracę zapał, chciałabym wszystko szybko osiągnąć. Jednak wiem, że tak się nie da. Trzeba powolutku i w końcu będzie nam dany sukces! Ogromnie ważny dla mnie jest mój rozwój zawodowy, dlatego trzy najważniejsze dla mnie sprawy to:

-rozwijanie swoich umiejętności graficznych, fotograficznych itp.,
-tworzenie nowych, ciekawych projektów, aby mieć co umieścić w swoim portfolio,
-prowadzenie bloga, co oczywiście bardzo łączy się z dwoma pierwszymi punktami.

W tym roku właśnie na tym się skupie. Aby jak najwięcej się nauczyć i osiągnąć. Potrzebuje również jakoś lepiej organizować sobie czas. Pod koniec roku już mi to jakoś szło, oby tak dalej. Wiem, że dzięki temu będę mogła zrobić jeszcze więcej niż dotychczas i oczywiście dzielić się wszystkim z Wami. Dlatego mam nadzieję, że uda mi się na bieżąco wrzucać posty, bardzo bym chciała. Troszkę mi teraz przeszkadza w tym sesja, ale dam z siebie wszystko! Obiecuję!
1

A jak tam Twoje postanowienia noworoczne? Działasz już pełną parą, czy jednak to nie dla Ciebie?

Share:

Pszelka

Jestem 23-letnią, szczęśliwie zakochaną mężatką, studentką grafiki. A ten blog jest o tym jak być szczęśliwym! Chciałabym aby każdy człowiek na Ziemi był szczęśliwy i chcę tym szczęściem zarażać. Tym co robię, tworzę czy piszę. Całą sobą!

  • Wszystkiego dobrego w nowym roku, Paulina 🙂 Mam nadzieję, że uda Ci się zdobyć jak najwięcej zadowolenia z siebie samej i z bloga w nowym roku 🙂 Ja podobnie jak Ty za dużo i za dokładnie nie planowałam sobie nic w ramach postanowień noworocznych, postawiłam za to na miesięczne wyzwanie, by nie tylko poprawić siebie, ale też nauczyć się bardziej organizacji 🙂

    Pozdrawiam serdecznie! 🙂

    • Dziękuję bardzo 🙂 Trzymam kciuki za Ciebie 🙂

Close