in Lifestyle

PO CO ZNÓW DO TEGO KRAKOWA?!

at
po-co-znow-do-tego-krakowa

Nie wiem jak wy ale ja jako nastolatka byłam co chwila na jakiejś wycieczce w Krakowie. Widziałam i zwiedzałam po kilka razy Wawel, Sukiennice itd. Standardowo robiło się milion zdjęć ze smokiem wawelskim. Prawdą jest, że Kraków jest pięknym miastem i warto go odwiedzić, ale ludzie ileż można zwiedzać to samo i robić to samo?! I nie zgadniecie – ja znów tam się wybrałam! Jednak tym razem nie zwiedzałam. No może za wyjątkiem przejścia przez rynek i strzelenia sobie fotki z kościołem Mariackim 😛 Akurat padał wtedy śnieg i było strasznie zimno więc szybko się zmyliśmy z widoku.

Koniec weekendu – Kraków odhaczony 🏭 #Kraków #weekend #zimno #śnieg #trip #zmezusiem #thebest #mistrzdrugiegoplanu xD

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pszelka 🐈 (@pszelka)

 

WIĘC CO ROBIĆ W TYM KRAKOWIE?

Odwiedziny odwiedzinami, ale w końcu co by tu porobił. Może by zaszalał? Co się okazało, że nawet nie zdawałam sobie sprawy, ile w Krakowie jest miejsc do których można zaglądnąć. Nie galerie, które są w każdym mieście i tysiące tych samych sieciówek. Mam tu na myśli np. kawiarnie. Najlepszy w nich jest ten starodawny, ale zarazem ciepły klimat. Najlepiej zadomowić się tam w kąciku razem ze znajomymi lub z książką, dodatkowo jakaś kawa czy czekolada i ja już jestem w raju. Przez to nawet trochę czasami żałuje, że tam nie mieszkam. Osobiście serdecznie polecam kawiarnię Siesta Cafe na ulicy Stolarskiej 6. Gorąca czekolada i pyszna szarlotka to niebo w gębie.

Super miejsce w którym również byliśmy to restauracja/minibrowar Stara Zajezdnia na ul. Św. Wawrzyńca 12. Można tam dostać ciekawe smaki piwa np. gruszkowe. Kosztowałam tam tylko piwo – było bardzo dobre, ale najbardziej zaskakuje tam duża nastrojowa sala w stylu jakże hipsterskim, która naprawdę się wyróżnia i przyciąga. Miejsce inne niż wszystkie. Zaś w lecie słyszałam, że mają na zewnątrz ogródek piwny z grillem i leżakami. Na pewno tam jeszcze kiedyś wrócę.

Oprócz lokali byliśmy tylko w sumie na Kopcu Kraka, z którego widać panoramę Krakowa. Warto na niego wyjść bo widoki są naprawdę przepiękne. Nam pogoda trochę nie sprzyjała bo było pochmurno i zaczynał padać deszcz, ale na szczęście trochę zdjęć udało mi się zrobić.

Tak więc widzicie, nietuzinkowych miejsc jest w gruncie rzeczy sporo, wymieniłam tylko 3, a Kraków przecież jest ogromny. Fajnie jest poznawać i odkrywać takie miejscówki by mieć gdzie zawitać po przyjeździe!

DSC_3902

DSC_3910

DSC_3890

DSC_3931

pszelkaips

Share:

Pszelka

Jestem 23-letnią, szczęśliwie zakochaną mężatką, studentką grafiki. A ten blog jest o tym jak być szczęśliwym! Chciałabym aby każdy człowiek na Ziemi był szczęśliwy i chcę tym szczęściem zarażać. Tym co robię, tworzę czy piszę. Całą sobą!

  • Zupełnie nie znam Siesta Cafe, ale to chyba dlatego że po prostu w Krakowie mieszkam 😉 Gdyby mnie ktoś zapytał o wiele miejsc, to pewnie nie wiedziałabym gdzie się znajdują. Ale Starą Zajezdnię znam i polecam, Kopiec Kraka też 🙂 Gdy będziesz następnym razem, polecam też odwiedzić Nową Prowincję – serwują tam rewelacyjną gorącą czekoladę!

    • Zapamiętam i na pewno odwiedzę 🙂

Close