in Lifestyle

MYŚLISZ SOBIE: DUŻO MAM ROBOTY, NIE CHCĘ MI SIĘ, ZROBIĘ TO JUTRO?

at
myslisz-sobie-duzo-mam-roboty-nie-chce-mi-sie-zrobie-to-jutro

NIE CHCĘ MI SIĘ, NIE MAM NA TO CZASU, ZROBIĘ TO JUTRO.

Znasz to skądś? Czyż nie są to słowa najczęściej padające z twoich ust?

Wiesz, że w badaniu ankietowych na losowo wybranej próbie 500 Polaków – odkładanie czynności na później zadeklarowało aż 85 proc. mężczyzn oraz 80 proc. kobiet? Może to dużo a może mało, ale najważniejsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to – czy ja ulegam prokrastynacji?

Najgorsza jest niewiedza. Dużo ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, że odkłada zrobienie czegoś na jutro, pojutrze, za tydzień i tak w koło Macieja. Czyż nie lepiej z jutra, daną czynność zrobić dzisiaj? Wyobrażasz sobie, że gdy zrobisz wszystko co masz to możesz w końcu odetchnąć na kanapie np. z zimnym piwkiem w ręku? Ależ nie, ty w tym samym czasie będziesz myśleć o tym, co musisz zrobić jutro, bo dzisiaj tego nie zrobiłem. Niestety. Ale czemu tak się dzieje?l-01

BO MI SIĘ NIE CHCIAŁO!

Jednak powiedz, komu się chcę? Każdy by chciał żeby pieniądze mu z nieba leciały, robota się sama zrobiła i tak jak w Harrym Potterze naczynia się same myły. Ale halo, człowieku albo chcesz żyć w bajce albo bierz się cholera do roboty! Jest wiele sposobów na to aby poradzić sobie z lenistwem, ale musisz niestety zacząć coś chcieć. Pomyśl, zastanów się.
Chcesz być taki jak wszyscy? Czemu nie mierzysz wysoko? Każdego na to stać, ale tylko takiego każdego, który ciężko się wspinając osiąga wymarzony szczyt. Teraz Cie niestety unieszczęśliwię – bez ciężkiej pracy tego nie zdobędziesz.
Może chcesz kupić sobie wypasione auto, pojechać na podróż marzeń czy mieć tysiąc różnych rzeczy na których Cie teraz nie stać? Motywacja tu jest najważniejsza. Znajdź ją bo bez niej długo nie pociągniesz! I obojętne czy jest to mniej lub więcej potrzebna rzecz do życia – każdy ma inne priorytety – ale ważne jest działanie do postawionych sobie celów!

DSC_3708

NIE MOŻESZ LUB NIE WIESZ JAK ZACZĄĆ COŚ ROBIĆ, ABY SIĘ PRZEŁAMAĆ I WZIĄĆ SIĘ DO PRACY?

Obudź się rano, wstań, umyj się i zjedz porządne śniadanie – bez tego nie zaczynaj!
Po tym rozpocznij od rozpisania sobie rzeczy czy spraw do zrobienia na dzisiaj! Jeżeli masz tego dużo to rozpisz sobie to w kolejności od najważniejszych do najmniej. Zrób przynajmniej z 3 takie zadania na początek, jeżeli to zrobisz to będzie dobry początek. Jeżeli tego nie zrobiłeś to mam jedną radę – wróć tu i zacznij czytać ten tekst od początku. Jeżeli zrobiłeś choć trochę to w kolejnych dniach dodawaj więcej, ale hola hola bez przesady! Już nie wiem co gorsze czy nic nie robienie czy przepracowywanie. Po prostu myśl a będzie dobrze. Jak zapomnisz myśleć to przestaniesz funkcjonować i żyć!
DSC_3888

 

pszelkaips

 

Pszelka

Jestem 23-letnią, szczęśliwie zakochaną mężatką, studentką grafiki. A ten blog jest o tym jak być szczęśliwym! Chciałabym aby każdy człowiek na Ziemi był szczęśliwy i chcę tym szczęściem zarażać. Tym co robię, tworzę czy piszę. Całą sobą!

Close