in Lifestyle

GDY NIE MAMY SIŁ

gdy-nie-mamy-sil

Czy się nie boję? Jasne, że się boję. Niestety:

Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc, po co się walczyło.

Paulo Coelho

Jednak, co zawsze jest na końcu? Nie bitwa a wojna. Wojna jest najważniejsza! Myślę, że bitew można przegrać sporo ale po to, aby dojść do punktu w którym chcemy się znaleźć, do spełnienia marzeń. Wbrew przekonaniom marzenia są ważne a nawet najważniejsze. Gdy mamy ustalony cel o wiele szybciej możemy do niego dojść i spełnić nasze marzenia. Jak małe tak i duże. Ważna jest walka i wiara w własne siły.

Jeżeli jednak zdarzy się klęska, nie można się poddawać, trzeba się podnieść i walczyć! Do końca! Wiem, że może być ciężko, jednak całe życie jest takie. Raz pod górkę a raz z górki. Nie można widzieć tylko tych złych wyborów. Trzeba cieszyć się z dobrych i z nich czerpać zapał do następnych. Życie jest dziwne ale my sami piszemy mu historię. Trzeba wiedzieć, o co się walczyło i walczyć. Pamiętać o tym jak bardzo chcemy niż się odrazu poddać. Wtedy sobie poradzimy. Wierzę w to. Wierzę w siebie, dlatego tu jestem. Piszę właśnie własną historię, lepiej bądź gorzej ale ważne, że idę do przodu a nie cofam się.

Zdarza się, że przystaje na krótką chwile, lecz czym czyny człowieka są bez błędów. Sami się na nich uczymy i kształtuje się nasz charakter. Bez nich bylibyśmy jak niewinne dzieci. Niestety. Czasami się zdarzy, że zabłądzimy za bardzo, co wtedy? Stań przed lustrem i przyjrzyj się swojemu odbiciu. Widzisz tam jeszcze siebie, swoje dobre serce? Jeżeli nie to zajrzyj jeszcze głębiej, uwierz, naprawdę uwierz a zobaczysz to. W każdym człowieku drzemie dobroć to tylko od nas zależy jak to wykorzystamy i czy będziemy silni. Bądź szczery i dobry a los będzie taki dla Ciebie. Bo to ważne aby kochać i być sobą, właśnie to dodaje nam siły!

Więc co robić, gdy nie ma się już siły? Idź do przodu i się nigdy nie poddawaj!

Untitled-2-01

pszelkaips

Pszelka

Cześć! Nazywam się Paulina Szela i mam 25 lat. Tworzę, rysuje i projektuje z pasją! Wykonuje ilustracje i wzory dla dzieci, ale nie tylko. Po prostu kocham piękne rzeczy – jestem estetką! Wciąż jednak cały czas poszukuję własnego ja, dążę do tego aby robić to co daje mi radość i satysfakcję!

Close